ˆ
Zmiana wielkości treści
Zmiana kontrastu serwisu
WyłączWłącz skróty klawiatury
Zmień interlinię
Przejdź do strony głównej

Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd Miejski w Lidzbarku Warmińskim
  • Logo Biuletynu Informacji Publicznej
  • Godło Rzeczpospolitej Polskiej
ˆ

Ekran szczegółów informacji

Pobierz dane XMLDrukuj informację

Szczegóły informacji

Wykaz nieruchomości przeznaczonej do oddania w użytkowanie wieczyste z dnia 26 lipca 2023 roku (Łabno)

Niniejszy dokument jest wersją archiwalną.
Informacja ogłoszona dnia 2023-07-26 13:42:09 przez Monika Napiórkowska

Akapit nr - brak tytułu

WYKAZ
NIERUCHOMOŚCI PRZEZNACZONEJ DO ODDANIA W UŻYTKOWANIE WIECZYSTE
z dnia 26 lipca 2023 roku
 
Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego na podstawie art. 35 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U z 2023 roku, poz. 344 ze zm.) podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonej do oddania w użytkowanie wieczyste, położonej na terenie gminy Lidzbark Warmiński:
 
Działka położona w obrębie Łabno, gmina Lidzbark Warmiński, oznaczona numerem 47/22 o powierzchni 17818m2, zapisana w Księdze Wieczystej KW Nr OL1L/00011075/6.
 
Działka niezabudowana o kształcie regularnym, nieogrodzona, położona przy granicy administracyjnej miasta Lidzbark Warmiński. Teren nieruchomości niezagospodarowany, porośnięty trawą, drzewami i krzewami. W części południowo-wschodniej podmokły. Bezpośrednie sąsiedztwo stanowią „Tężnie solankowe” oraz tereny niezabudowane. Działka położona jest w strefie „A” obszarów ochrony uzdrowiskowej. Działka posiada dostęp do uzbrojenia w zasięgu. Dojazd do nieruchomości poprzez działkę sąsiednią nr 47/28 oraz nr 47/14 i 47/30 stanowiące urządzone drogi.
 
Cena nieruchomości – 1.045.920,00zł (słownie: jeden milion czterdzieści pięć tysięcy dziewięćset dwadzieścia złotych 00/100)
 
Działka w Miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego obszarów ochrony  uzdrowiskowej w strefie „A” w obrębach Pilnik, Łabno, Medyny w gminie Lidzbark Warmiński (Uchwała Nr XXVII/216/2017 Rady Gminy Lidzbark Warmiński z dnia 27 października 2017 roku) oznaczona jest symbolem: 3UT
 
1. Przeznaczenie terenów:

1) Przeznaczenie podstawowe – zabudowa usług sanatoryjnych i turystyki.
2) Przeznaczenie uzupełniające - pensjonaty, usługi handlu i gastronomii, pod warunkiem, że będą częścią budynku usług podstawowych, a ich powierzchnia całkowita nie będzie większa niż 30% powierzchni całkowitej budynku, w którym będą zlokalizowane, pomieszczenia odnowy biologicznej i rekreacji, pomieszczenia i tereny sportowo-rekreacyjne, zieleń urządzona i obiekty małej architektury, obiekty i urządzenia infrastruktury technicznej; elementy systemu komunikacyjnego dla obsługi przeznaczenia terenów (komunikacja wewnętrzna, place nawrotne, miejsca postojowe, itp.).

2. Zasady ochrony i kształtowania ładu przestrzennego:
1) Ustala się następujące zasady realizacji przeznaczenia terenów - realizację przeznaczenia podstawowego dopuszcza się w formie: budynki i pomieszczenia, w których realizowane będą stacjonarne i całodobowe świadczenia zdrowotne inne niż świadczenia szpitalne oraz pomieszczenia hotelowe lub budynki hoteli
2) Linie zabudowy - nieprzekraczalne linie zabudowy dla budynków - wyznaczone w odległości 8m od linii rozgraniczających tereny dróg lokalnych, oznaczone w rysunku planu symbolami 1KDL, dróg dojazdowych oznaczonych w rysunku planu symbolami 1KDD, 2KDD, 3KDD, dróg wewnętrznych oznaczonych w rysunku planu symbolami 1KDW, 2KDW, oraz w odległości minimum 12m od granicy lasów;
3) Linie zabudowy – nieprzekraczalna linia zabudowy dla terenu oznaczonego na rysunku planu symbolem 6UT w odległości 100m od brzegów rzeki Symsarny z wyjątkami i w rozumieniu przepisów odrębnych;
     4) Ustala się na elewacjach budynków stosowanie:
a) stonowanych kolorów jasnych w pastelowych odcieniach przy ograniczeniu ilości kolorów na fasadach budynków do 2, z dopuszczeniem dodatkowego koloru jako uzupełniającego akcentu (np. wejścia do budynku),
b) krycie elewacji elementami drewnianymi,
5) Zasady lokalizacji zabudowy względem granic z działkami sąsiednimi zgodnie z obowiązującymi przepisami techniczno-budowlanymi.
 
3. Parametry i wskaźniki kształtowania zabudowy oraz zagospodarowania terenów określone w przepisach ogólnych niniejszego planu oraz:
1) powierzchnia zabudowy w stosunku do powierzchni działki: max. 45%;
2) powierzchnia biologicznie czynna w stosunku do powierzchni działki: min. 65%;
3) wskaźnik intensywności zabudowy – od 0,5 do 1,8
4) szerokość elewacji frontowych budynków projektowanych: max 45m;
5) geometria dachów - dachy wielospadowe lub płaskie z możliwością zastosowania dachów spadzistych na fragmentach budynków;
6) minimalna powierzchnia nowo wydzielanych działek budowlanych – 1.500,0m2;
7) wysokość budynków i obiektów projektowanych na terenach o symbolach 1UT- 6UT:
a) w przypadku budynków – max. 15m;
b) w przypadku obiektów małej architektury oraz obiektów i urządzeń lecznictwa uzdrowiskowego obiekty – max. 9m;
 
4. Zasady obsługi komunikacyjnej i infrastrukturalnej terenów:
1) Obsługa komunikacyjna terenów za pomocą zjazdów z dróg lokalnych, oznaczonych na rysunku planu symbolem 1KDL, dróg dojazdowych oznaczonych symbolami 1KDD, 2KDD, 3KDD, oraz ewentualnie, za pomocą dróg wewnętrznych o symbolach 1KDW, 2KDW,
2) Komunikację wewnętrzną, ciągi piesze, pieszo-jezdne i rowerowe lokalizowane dla obsługi przeznaczenia podstawowego i uzupełniającego terenów nakazuje się realizować w parametrach umożliwiających ich funkcjonowanie w tym w stosunku do komunikacji wewnętrznej jako dróg pożarowych, zgodnie z przepisami szczególnymi i odrębnymi.
3) Ustala się organizację parkingów oraz miejsc postojowych zgodnie z ustaleniami i wskaźnikami zawartymi w § 11.2 niniejszej uchwały.
4) Pozostałe zasady zagospodarowania w przedmiotowym zakresie – określone w ustaleniach ogólnych niniejszego planu.
 
5. Sposób i termin tymczasowego zagospodarowania, urządzenia i użytkowania terenów:
Dopuszcza się użytkowanie terenów w sposób dotychczasowy do czasu ich zagospodarowania pod funkcje realizujące ich przeznaczenie.
 
Działka przeznaczona do oddania w użytkowanie wieczyste w drodze przetargu ustnego nieograniczonego.
Pierwsza opłata wynosi 25% ceny wylicytowanej w przetargu
Opłaty roczne wynoszą 3% ceny wylicytowanej w przetargu.
 
Do pierwszej opłaty i opłat rocznych doliczony zostanie należny podatek VAT.
 
Nabyty grunt musi być wykorzystywany zgodnie z przeznaczeniem, tj. musi być rozpoczęta zabudowa w ciągu dwóch (2) lat i zakończona w ciągu pięciu (5) lat licząc od dnia zawarcia umowy notarialnej. Nabywca zobowiązuje się, w razie potrzeby, do przełożenia urządzeń naziemnych i podziemnych znajdujących się na tej działce, na własny koszt oraz do ich udostępnienia w celu wykonania remontów i konserwacji, bez roszczeń odszkodowawczych.
 
Za niewykorzystywanie gruntu zgodnie z przeznaczeniem mogą być wprowadzone dodatkowe opłaty oraz może być rozwiązana umowa notarialna.
 
Uwaga: Osobom, którym przysługuje pierwszeństwo w nabyciu nieruchomości na podstawie art. 34, ust. 1, pkt 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U z 2023r., poz. 344 ze zm.) winne złożyć wnioski w terminie 6 tygodni od daty podania niniejszego wykazu do publicznej wiadomości.
             
Wykaz wywiesza się na okres 21 dni, to jest od dnia 26 lipca 2023 roku do dnia 16 sierpnia 2023 roku.
 
 
 
« powrót do poprzedniej strony